20 wrzesień 2010

Medalowy bank rozbity

Medalowy bank rozbity

Medalowy bank – rozbity. Jedenaście medali Mistrzostw Polski i dwukrotnie czwarte miejsce podczas Mistrzostw Świata Moniki Pudlis to tylko namiastka wygranych podczas tegorocznego sezonu niepełnosprawnych sportowców – trzeciego teamu Apotex-u!

Lekkoatletyczny sezon wciąż jeszcze trwa, a worek medalowy pęka w szwach. Ciągle głośno jest o zawodnikach IKS „SMOK" LOTOS APOTEX Orneta w Polsce, a za sprawą Moniki Pudlis i na świecie. Podczas tego lata Monika zdobyła dwukrotnie złoty medal na Mistrzostwach Polski w Bielsko-Białej – start wspólny i jazda na czas. Jest zwyciężczynią Pucharu Polski, a przede wszystkim zdobyła dwukrotnie czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata w Kanadzie. Mogło by się rzec, że to dwukrotnie pechowe miejsce szczególnie dla sportowca, który nie ma sobie pokonanych, ale z drugiej strony może jest to dobry prognostyk w perspektywie przyszłorocznych Mistrzostw lub Igrzysk Olimpijskich w Londynie, zwłaszcza, że Monika w 2009 roku na MŚ zajęła dwa razy piąte miejsce. Przysłowiowo apetyt rośnie w miarę jedzenie więc może pora w przyszłym roku na miejsce na podium.

Medalowym dorobkiem mogą pochwalić się także mężczyźni. Wygrany Puchar Polski przez Bogdana Króla oraz dwa złote medale Roberta Nowickiego podczas Mistrzostw Polski, podobnie jak M. Pudlis ze startu wspólnego oraz jazdy na czas to bilans udziału liderów w najważniejszych imprezach.

Medalowy bank rozbity

Drużyna w trakcie tego lata startowała niemalże w każdy weekend, stąd też nie sposób przedstawić wyniki każdego biegu. Jednak na uwagę na pewno zasługuje udział w tradycyjnych już biegach - czerwcowym Memoriale Józefa Żylewicza, podczas którego odbył się blok konkurencji dla niepełnosprawnych przygotowywany przez Klub Lekkoatletyczny Lechia wspólnie z gdańskim oddziałem PFRON o Puchar Prezesa Elektrociepłownie Wybrzeże. Rywalizowano w wyścigu na wózkach na 1500 metrów oraz w pchnięciu kulą. Wszystkie miejsca medalowe zajęli reprezentanci IKS „SMOK" LOTOS APOTEX.

W sierpniowym 17. Międzynarodowym Biegu św. Dominika w Gdańsku już po raz dziewiąty z rzędu wystartowali nasi wózkarze. Pierwszą triumfatorką tegorocznej edycji została faworyzowana Monika Pudlis, a wśród mężczyzn PFRON CUP zdobył Bogdan Król.

Prosto z Mistrzostw Polski z Bielsko-Białej drużyna ruszyła na 100-kilometrową trasę 24 Biegu Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Po czterodniowych zmaganiach kobieca trójka klubowa zdeklasowała rywalki, na podium odpowiednio stanęły Monika Pudlis, Monika Seligowska, Marzena Kołodziejczyk (wszystkie z IKS „SMOK").

Medalowy bank rozbity

„Tak mocnej i wyrównanej ekipy „wózkarzy" jaką dysponuje IKS „SMOK" LOTOS APOTEX nie ma nigdzie indziej w Polsce"

„Osiemnasty raz startuję w tej imprezie. (23 Bieg Pamięci Dzieci Zamojszczyzny). Ile razy tu wygrałem? Tyle, że sam nie pamiętam –przyznaje z uśmiechem Bogdan Król"

„Jak to się robi , że się tyle wygrywa? – Trenuje się i jakoś tak wychodzi – mówi skromnie Monika Pudlis – na drodze z Ornety w kierunku Morąga znam każdą szczelinę. Przejeżdżam tam dzień w dzień 35 kilometrów..."

To tylko kilka słów z prasowych artykułów, ale chyba w pełni oddających siłę, a przede wszystkim zamiary zawodników Apotex-owej drużyny dowodzącej przez Bogdana Króla i niepokonaną Monikę Pudlis.

Życzymy powodzenia i czekamy na więcej!!!

-30-