05 maja 2010

Apotex dla niepełnosprawnych sportowców

Apotex dla niepełnosprawnych sportowców

Od marca br. obok Żeglarzy (Apotex Sailing Team) oraz Piłkarzy nożnych ( Apotex Football Team) nasza firma rozpoczęła współpracę z niepełnosprawnymi sportowcami. 19-stu lekkoatletów reprezentujących Integracyjny Klub Sportowy „SMOK LOTOS" z Ornety głównie jeździ na wózkach sportowych i biega. Mimo swych fizycznych ograniczeń rozwijają i propagują inicjatywy, postawy i działania sprzyjające rozwojowi sportu i rekreacji osób niepełnosprawnych.

Wraz z IKS „Smok Lotos" APOTEX INC. przyjął wspólną misję w upowszechnianiu „alternatywnego" stylu życia niepełnosprawnych, przyczynianiu się do integracji środowiska społecznego oraz wspierania wszelkich działań pomagających zatrzeć granice między światem zdrowych i nie w pełni sprawnych sportowców.

W naszej ocenie wspieranie sportu niepełnosprawnych ma znaczenie nie tylko społeczne, ale przede wszystkim jest wyzwaniem dla siły i charakteru ludzi, którzy przekraczając granice własnego ciała pokazują nam niecodzienne wartości.

Apotex dla niepełnosprawnych sportowców

Od początku istnienia Klubu (2003r.) zawodnicy stanowili i stanowią czołówkę wśród krajowych i światowych sportowców uprawiających tę dyscyplinę sportu. W kategorii kobiet nie przegrali na terenie kraju żadnych zawodów, a najlepsza zawodniczka, Monika Pudlis , to światowa czołówka. Reprezentant klubu, Bogdan Król, w kilkuset startach odniósł bardzo wiele znaczących zwycięstw, ustanowił szereg rekordów tras, z których wiele do dnia dzisiejszego jest aktualne. Jest zwycięzcą maratonu w Nowym Jorku z 2003 roku. V-ce mistrzem świata z 2004. Brał udział w Paraolimpiadzie w Atlancie. Integracyjny Klub Sportowy „SMOK" jest również członkiem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start".

W drużynie zrzeszonych jest 19 niepełnosprawnych zawodników – wózkarzy oraz 1 biegający zawodnik. Liderami zespołu są: Monika Pudlis, Monika Seligowska, Bogdan Król, Robert Nowicki, Wiesław Matejuk. W 2009r. zawodnicy startowali w 28 biegach, z tego poza granicami kraju 8 startów. Pierwszym startem rozpoczynającym sezon był udział 4 -ech czołowych zawodników z klubu w AL-Aim w Emiratach Arabskich. Monika Pudlis zajęła tam II miejsce tuż za mistrzynią olimpijską w maratonie, Bogdan król zajął VI miejsce. W czerwcu corocznym udziałem w zawodach w Memoriale Żylewicza i Biegu św. Dominika w Gdańsku podkreślili swoją obecność zajmując czołowe miejsca wśród kobiet i mężczyzn. Podczas Szosowych Mistrzostwach Polski w Bielsko- Biała drużynowo IKS „Smok" z Ornety zajął I miejsce zdobywając 8 medali i wyprzedził 9 drużyn.

Dzięki solidnej pracy przepełnionej żmudnymi treningami, wytrwałością w tym, co robią oraz niezłomną wolą walki mają za sobą udany sezon 2009 z licznymi sukcesami zawodników w skali kraju i poza granicami. Swoje sukcesy jak sami mówią zawdzięczają w dużej mierze również swoim sponsorom, w grono których wpisał się APOTEX INC.

Miejmy nadzieję, że owocna współpraca w 2010 roku pozwoli nam się wspólnie cieszyć z uzyskanych rezultatów w przyszłości, a myślą przewodnią na ten czas uczyńmy sobie hasło...

APOTEX – ZAWSZE TAM GDZIE DOBRY WYNIK!!!

-30-