30 września 2008

5 lat Apotex Sailing Team

Apotex Sailing Team

Współpraca załogi Włodzimierza Radwanickiego i firmy Apotex datuje się od 2003 roku.

Załoga w składzie:

Sternik: Włodzimierz Radwaniecki jest absolwentem AWF Gdańsk na wydziale trenerskim, kierunek żeglarstwo. Wieloletni reprezentant Polski w olimpijskiej klasie Finn, Mistrz Polski z 1991 r, wicemistrz Finlandii z 1988, wicemistrz Polski, to tylko najważniejsze osiągnięcia w klasie Finn.

Piotr Kucharski i Maciej Felski od wielu lat startują wspólnie jako załoga, najpierw w klasie Omega, obecnie w klasie Skippi650, zdobywając w tym czasie medale wszystkich możliwych kolorów.

Najważniejsze sukcesy załogi w składzie Włodzimierz Radwaniecki, Piotr Kucharski, Maciej Felski , jako Apotex Sailing Team :

Klasa Omega :

  • Dwukrotne wicemistrzostwo Polski
  • Meczowy Mistrz Polski
  • Brązowy medalista Mistrzostw Polski

Trzykrotnie drugie miejsce, dwukrotnie trzecie miejsce w punktacji generalnej Pucharu Polski Zwycięstwo w punktacji generalnej Pucharu Polski PPJK Dwukrotne zdobycie Mistrzostwa Polski północnej Zwycięstwa w dziesiątkach imprez rangi Pucharu Polski i innych.

W sezonie 2008 załoga zmieniła klasę i obecnie ściga się na jachcie Skippi650. To nowoczesna konstrukcja przeznaczona do regat, wymagająca od żeglarzy najwyższych umiejętności.

Pierwszy sezon załoga poświęca na poznanie jachtu oraz nabycie doświadczeń na nowej konstrukcji, nie odkładając oczywiście walki sportowej. Najlepszymi tego dowodami są miejsca na podium w regatach Pucharu Polski oraz jak dotychczas największy sukces - zdobycie brązowego medalu na Pucharze Europy w klasie Skippi. To jak dotąd najwyższej rangi impreza rozgrywana w klasie Skipi.

-30-